بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

396759-104375.jpgطرح ملی هدفمندی یارانه ها ، می تواند با ندانم کاری برخی نهادهای مسوول دچار خدشه شود و این در حالی است که مردم اصل طرح را برغم برخی فشارها و تضییقاتش به عنوان یک راهبرد ملی که منافع دراز مدتش عاید کشور می شود ، پذیرفته و تا کنون نیز همراهی خوبی از خود نشان داده اند.
به گزارش عصرایران ، یکی از نهادهایی که تا کنون نتوانسته است با دوراندیشی و درایت این طرح را اجرا کند و لذا اعتراضات و نارضایتی های متعددی را نیز در سطح جامعه رقم زده ، شرکت ملی گاز است.

از بین تمام قبض هایی که در طول ماه های گذشته به در خانه های مردم رسیده، هیچ کدام مانند قبض های گاز مردم را شوکه و نقره داغ نکرده است. علت هم مشخص است: از دیرباز به دلیل ناچیز بودن بهای گاز ، اکثر مشترکان خانگی که در مجتمع های مسکونی زندگی می کنند ، برای کل واحدها تنها یک انشعاب گرفته اند و اکنون با تصاعدی شدن بهای گاز مصرفی ، ناگهان رقم قبض هایشان به گونه ای بی سابقه افزایش پیدا کرده است.

این موضوع نه تنها نارضایتی مردم را به همراه داشته ، بلکه پای مجلس را هم به میان کشیده و نمایندگان قصد دارند حقوق موکلان خود در این زمینه را پیگیری کنند.

این که در صدر این مطلب آوردیم که شرکت ملی گاز در اجرای طرح هدفمندی درایت و دوراندیشی نداشته به این دلیل است که این شرکت دستکم دو سال وقت داشته است تا پیش از اجرای طرح هدفمندی ، انشعاب های گاز مشترکان خانگی را تفکیک کند تا با آغاز طرح چنین مشکلی پیش نیاید.

با این حال آقایان مسوول در این شرکت ، آنقدر در این زمینه تعلل کردند که موعد اجرای طرح فرا رسید و قبض های ناموجه شان ، در همان آغاز طرح خاطره ای تلخ در اذهان مردم رقم زد و تازه بعد از آن شروع کردند به تبلیغات تلوزیونی که ایهاالناس به ما مراجعه کنید تا 48 ساعته و با کمترین هزینه ، انشعاب های گازتان را مجزا کنیم ولی آن طور که رسانه ها گزارش کرده اند مجزاسازی کنتورها ، با توجه به تقاضای زیاد در کوتاه مدت میسر نبوده است و مردم کمتر شاهد تحقق وعده های داده شده در تبلیغات تلویزیونی بوده اند.

واقعاً اگر از دو سال قبل ، شرکت ملی گاز به طور جدی و فراگیر ، شروع به تفکیک کنتورها می کرد ، آیا امروز شاهد این حجم از نارضایتی بودیم؟ مگر رئیس جمهور از مدت ها قبل به نهادهای مختلف و درگیر با اجرای این طرح گوشزد نکرده بود که مقدمات اجرای طرح را فراهم آورند و انصافاً نیز اکثر نهادها و وزارتخانه ها مانند سیستم بانکی ، وزارت بازرگانی ، سازمان تعزیرات و حتی اصناف و بخش های خصوصی تا مدت ها مشغول بستر سازی برای اجرای این طرح بودند؟ پس چرا شرکت ملی گاز از این قافله ملی عقب افتاد و طرحی بدان عظمت را با ندانم کاری خود مخدوش ساخت؟

جالب این که بعد از رسیدن قبض های نجومی به در خانه های مردم ، شرکت ملی گاز زیر بار تعدیل ارقام قبوض نرفت و طرحی را ارائه کرد که بیش از آن که اجرایی باشد موجبات خنده را فراهم ساخت ؛ شرکت ملی گاز اعلام کرد که حاضر است ارقام قبوض را به صورت قسطی از مردم بگیرد و این در حالی است که قبض های گاز ، خود به صورت مستمر صادر می شوند و این گونه نیست که مثلاً سالی یک بار بیاید و مردم در اقساط 12 ماهه بپردازند. نکته اینجاست که مدیرعامل شرکت ملی گاز از یک طرف می گوید: "در حال حاضر قبوض تمامی مشترکان گاز در بخشهای مختلف کشور 43 یا 30 روزه صادر می شود و در آینده‌ای نزدیک تمامی قبوض گاز مشترکان را به صورت یک ماهه صادر کنیم." و از طرف دیگر اعلام می شود که مردم می توانند قسطی پرداخت کنند و نمی گویند قبضی که هر ماه می آید ، چگونه قسطی می شود؟!

به هر حال از نمایندگان مجلس انتظار می رود در بررسی موضوع ، واقعاً و نه از سر ناچاری و رفع تکلیف، پیگیر حقوق تضییع شده موکلان خود باشند و ضمن استخراج آمار دقیق ارقام اضافی اخذ شده و استرداد آنها به مردم در قبض های بعدی ، شرکت ملی گاز را مکلف به تفکیک سریع کنتورهای گاز در یک بازه زمانی کوتاه نمایند و اجازه ندهند قبل از این تفکیک ، فرمول تصاعد بر مردم فشار بیاورد.همچنین باید فرمولی نهایی ، عادلانه و قابل اجرا برای مشترکانی که از سیستم گرمایش مشترک مانند موتورخانه استفاده می کنند و عملاً امکان تفکیک وجود ندارد ، تنظیم و اجرایی شود تا شاهد اجحاف در حق مشترکان نباشیم.

با همه این اوصاف ، نباید اصل طرح هدفمندی را با تمسک به برخی خبط و خطاها زیر سوال برد بلکه باید با اصلاح نواقص ، آن را به سرمنزل مقصود رساند که اقتصاد ملی ایران چاره ای جز این ندارد.


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ