بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی


ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت :‌ مردم در پنج روز نخست سال نو ‌از طریق تلفن‌هاي همراه بیش از یک میلیارد و 600 میلیون پیامک برای همدیگر ارسال کردند.

محمد کرم‌پور با بیان این مطلب افزود: ‌این پیامک‌ها عموما مضمون تبریک سال نو داشتند. وی گفت: در مدت مشابه عید پارسال حدود 980 میلیون پیامک ارسال شد.

کرم‌پور افزود: ‌اگر روز 29 اسفند را هم اضافه کنیم، پارسال حدود یک میلیارد و 100 میلیون پیامک ارسال شد که این میزان در سال جدید به بیش از دو میلیارد پیامک رسید.

وی گفت:‌ این وضع نشان مي‌دهد امسال تعداد پیامک‌هاي ارسال شده به مناسبت نوروز حدود دو برابر شده و استفاده از این وسیله ارتباطی به شدت در میان استفاده‌کنندگان از تلفن همراه افزایش یافته است.

ريیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه مردم روزانه به طور متوسط حدود 200 میلیون پیامک ارسال مي‌کنند، افزود: در طول سال تعداد این پیامک‌ها به حدود70 میلیارد مي‌رسد. کرم‌پور با اشاره به این که پیامک در کشور و جهان به رسانه تبدیل شده است، گفت:‌ در سال 2010 در جهان در هر ثانیه 192 هزار پیامک ارسال شده است.

وی افزود: در سال 2010 حدود شش و نیم هزار میلیارد پیامک در جهان ارسال شد که رقمی بسیار بالاست.

کرم‌پور گفت: با نگاه به جمعیت جهان مشخص مي‌شود تقریبا همه مردم درگیر این رسانه جدید هستند. وی افزود: این نشان مي‌دهد که ارتباطات و فناوری اطلاعات جای خود را در میان خدماتی که عرضه مي‌شود، ‌به طور گسترده باز کرده و به یکی از عناصر زندگی مردم تبدیل شده است.

افزایش پیامك‌ها نتیجه توسعه اپراتورها

رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این مطلب که افزایش ارسال پیامک در سال 90 به واسطه توسعه اپراتورها بوده است، گفت: در پنج روز اول نوروز امسال تعداد 750/547/626/1 پیامك توسط مشتركین مبادله شده است، در حالی كه این آمار در مدت مشابه سال قبل 005/008/970 پیامك بوده است. وی همچنین اظهار داشت آمادگی و تمهیدات اپراتورها برای ارائه بهتر سرویس پیامك به مشتركین قابل تقدیر است، ولی مدیریت مردم هم در كیفیت سرویس پیامك در ایام ابتدای سال نو موثر بوده است؛ بدین معنی كه مردم از تعطیلات قبل از عید برای ارسال پیامك استفاده كردند.

به گزارش روابط عمومی رگولاتوری از طرفی وقوع تحویل سال در بعد از نیمه شب نیز از تراكم ارسال پیامك در لحظه تحویل سال كاسته بود و باعث شد كه پیامك‌ها به‌صورت توزیع شده بخشی قبل از عید و بخشی نیز در طول روز عید ارسال شود.

633 میلیون پیامک برای همراه اول

با آغاز سال جدید خورشیدی و تعطیلات نوروزی یک سایت اطلاع‌رسانی که گفته مي‌شود نزدیک به برخی از مدیران همراه اول است با ارسال پیامک‌هایی عنوان داشت که هنوز هیچ یک از اپراتورهای تلفن همراه کشور، آمار پیامک‌هاي تحویل سال نو خود را اعلام نکرده‌اند و این درحالی است که سال گذشته همراه اول که منتظر اعلام آمار اپراتور رقیب نمی‌ماند، آمار خود را اعلام کرده بود. درست یک ساعت بعد از این پیامک، همین سایت با ارسال پیامکی دیگر به نمایندگان رسانه‌هاي ارتباط جمعی عنوان داشت که همراه اول سال نو خود را با 633 میلیون پیامک آغاز کرد.

مدیرعامل همراه اول در گفت و گو با فارس اظهار داشت: 32 ميليون مشترك فعال همراه اولي از 10 صبح 29 اسفند 89 تا 10 شب اول فروردين 90، حدود 565 ميليون پيامك ارسال كردند كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 80 درصد افزايش يافته است.

وحيد صدوقي با اعلام آمار پيامك‌هاي تبريك سال نو در شبكه همراه اول اظهار داشت: ميزان ارسال پيامك‌هاي تبريك سال نو از سوي مشتركان در آغاز سال 90، نسبت به آغاز سال 89، حدود 80 درصد افزايش يافته است.

مشتركان همراه اول در بازه زماني 36 ساعته از ساعت 10 صبح 29 اسفند تا ساعت 22 اول فروردين حدود 565 ميليون پيامك ارسال كرده‌اند كه اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته حدود 315 ميليون پيامك بوده است. وی اظهار داشت: پيك ارسال پيامك در ساعات شبانه‌روز منتهي به سال نو از ساعت 10 تا 11 شب 29 اسفند 89 بوده كه طي اين يك ساعت 26 ميليون پيامك در شبكه جابه‌جا شده است.

وي ادامه داد: همچنين مشتركان همراه اولي طي 48 ساعت 29 اسفند تا اول فروردين نيز در مجموع 633 ميليون پيامك ارسال كرده‌اند كه 5/92 درصد پيامك‌ها با موفقيت ارسال شده است و پر بودن حافظه گوشي، خاموش بودن و در دسترس نبودن از جمله عوامل عدم موفقيت در ارسال پيامك است. وي خاطرنشان كرد: همراه اول 5/43 ميليون سيم كارت دائمي و اعتباري واگذار كرده كه همزمان با تحويل سال نو 32 ميليون سيم‌كارت در شبكه فعال بوده است.

571 میلیون پیامک برای ایرانسل

همچنين معاون فني شرکت ايرانسل گفته است كه مشترکان اين شرکت 571 ميليون و 518 هزار و 245 پيامک در مدت 72 ساعت ارسال کردند. به گفته علي‌اصغر عيني‌پور مشترکان ايرانسل در 29 اسفند سال 89، 207 ميليون و 611 هزار و 255 پيامک، در اول فروردين امسال 225 ميليون و 972 هزار و 371 پيامک و در دوم فروردين امسال 137 ميليون و 934 هزار و 619 پيامک ارسال کردند.

بنابراين اعلام، مشترکان ايرانسل در بازه زماني 24 ساعته؛ يعني از ساعت 14 آخرين روز سال 89 تا ساعت 14 اول فروردين امسال، 237 ميليون و 513 هزار و 61 پيامک ارسال کردند كه 98 و شش دهم درصد از اين پيام‌ها با موفقيت تبادل شده است. همچنين مشترکان ايرانسل در بازه زماني 39 ساعته؛ يعني از نيمه شب 29 اسفند تا ساعت 15 اول فروردين مجموعا 353 ميليون و 999 هزار و 851 پيام کوتاه ارسال کردند.

ایرانسلی‌ها در حالی 571 میلیون پیامک ارسال کردند که نه‌تنها تعداد مشترکانشان در مقابل همراه اولی‌ها کمتر است، بلکه سابقه فعالیت این اپراتور خصوصی کشور در مقابل سابقه 17 ساله اپراتوری که تا همین یک سال پیش با پول بیت‌المال و ودایع مشترکانش به این وسعت تبدیل شده است؛ کمتر است. اما با این حال تفاوت میزان ارسال پیامک‌هاي ایرانسلی‌ها با همراه اولی‌ها نزدیک به 60 میلیون پیامک است.

نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ