بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی


وزير راه و ترابري با اشاره به عملكرد ماموران براي اطفاي حريق جنگل‌هاي شمال گفت: آتش سوزي جنگل‌ها را نمي‌توان با شلنگ و سطل آب خاموش كرد.

به گزارش ايسنا، دكتر بهبهاني در چهارمين كنفرانس منطقه‌اي تغيير اقليم كه با شعار سازگاري و كاهش آثار زيانبار تغيير اقليم برگزارشد، با بيان اينكه من به واردكنندگان و توليدكنندگان اره برقي از همينجا لعنت مي‌فرستم گفت: سودجويان و قاچاقچيان چوب شبانه و با استفاده از اره برقي درختان چندين ساله‌ را در يك لحظه مي‌برند و اين تغيير اقليم را سبب مي‌شوند.

وي با اشاره به ورود گرد و خاك از كشورهاي همسايه به داخل ايران گفت:‌ متاسفانه كشورهاي همسايه به خصوص همسايگان غربي توجهي به محيط زيست و اقليم خود ندارند و اين سبب شده است كه اين عدم توجه بر روي زيست‌بوم كشور ما نيز اثرگذارد.

به گفته بهبهاني در حالي كه همكاري‌هاي منطقه‌اي براي توقف تغيير در اقليم نيازمند است اما كشورهاي همسايه براي مقابله با اين امر مهم در خواب هستند.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به تاثير انسان‌ها در اقليم به آتش‌سوزي در جنگل‌هاي كشور اشاره كرد و گفت: در حالي كه نيروهاي كشورهاي ديگر از تجهيزات و وسايل به روزي براي مقابله با حوادث و سوانح استفاده مي‌كنند اما در كشور ما شاهديم كه برخي با شلنگ و سطل اقدام به خاموش كردن آتش جنگل‌ها مي‌كنند.

وزير راه افزود: بايد از مسوولان پرسيد كه چگونه مي‌شود با سطل و شلنگ آب آتش سوزي در چندين هكتار جنگل‌ها را خاموش كرد؟

بهبهاني جلوگيري از از بين بردن فضاي سبز، استفاده درست از آبهاي زير زميني، انتقال آب به مناطق كويري، استفاده از منابع تجديدپذير را راه‌هاي موثر براي حفظ محيط زيست و اقليم دانست.

وي با انتقاد به عدم برنامه‌ريزي درست در خصوص حفظ اقليم و محيط زيست كشورمان گفت: متاسفانه با اين كه همه ما شعار حفظ محيط زيست سر مي‌دهيم اما هيچ برنامه‌ ريزي بلند مدتي در اين خصوص نداريم.

به گزارش ايسنا، وزير راه در ادامه سخنان خود با اشاره به بحث هدفمندشدن يارانه‌ها آنرا فرصت خداوند براي مردم ايران دانست و گفت: دولت با هدفمند كردن يارانه‌ها حق مردم را به دست خودشان سپرد و بار ديگر حق آنان را به مردم بازگرداند.

وي با بيان اينكه تحريم‌ها تاثيري بر روي حمل و نقل و راهسازي نگذاشته است گفت: تحريم‌ها تنها بر روي ميز است و كشورهاي خارجي با دور زدن قانون خود سعي در برقراري ارتباط با ما هستند.

به گفته بهبهاني در آغاز انقلاب اسلامي كشورمان تنها 20 فروند هواپيما داشته اما در ابتداي دولت نهم اين رقم به 57 فروند رسيده است كه در پايان دولت نهم اين رقم به 120 فروند مي‌رسد كه اين امر ناشي از ديد مهندسي رييس جمهوري و تدابير وي را از علل افزايش هواپيماها بوده است.

وي در پايان سخنان خود در چهارمين كنفرانس منطقه‌اي تغيير اقليم به تمام پژوهشگران اين حوزه توصيه كرد كه پژوهش‌هاي خود را متناسب با تغييرات و محيط زيست داخل كشور انجام دهند.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم مهندس ثنايي، رييس سازمان هواشناسي كشور نيز بابيان اينكه تغيير اقليم بزرگترين چالش قرن 21 است گفت: موضوع تغيير اقليم نيازمند درك و فهم انسان‌هاست.

وي با بيان اينكه مشكل تغيير اقليم يكي از بزرگترين مشكلات كره زمين است گفت:‌ دولت‌ها و ملت‌ها بايد دست در دست يكديگر راهكارهاي موثر و مفيد را براي جلوگيري از تغيير اقليم‌ها به كار گيرند.

رييس سازمان هواشناسي كشور با بيان اينكه سيل اخير پاكستان، خشكسالي روسيه و بحران مواد غذايي در موزامبيك نشان دهنده تغيير اقليم است گفت: بر اساس پژوهش‌هاي صورت گرفته از چندين ايستگاه هواشناسي در كشور مشخص شده است كه در پنجاه سال اخير شهرهاي اصفهان، شيراز، تهران و مشهد بسيار گرم تر ازديگر شهرهاي ايران شده است به طوري كه بررسي علل افزايش دماي ناگهاني اين شهرها بايد مورد بررسي و پژوهش قرار گيرد.

به گفته وي بر اساس يافته‌هاي به دست آمده از ايستگاه‌هاي هواشناسي روزهاي متوالي يخ بندان در سطح كشور كاهش داشته اما روزهاي متوالي گرم در 21 ايستگاه استان گزارش شده است.

ثنايي گفت:‌ 22ايستگاه كاهش روزهاي متوالي سرد و باراني را در چند سال اخير نشان داده است.

وي با بيان اينكه اقليم به عنوان يكي از منابع طبيعي دنيا شناخته مي شود گفت: مردم بايد در جهت تغيير رفتار خود با محيط طبيعي و اقليم خود گام بردارند.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به انتشار گازهاي گلخانه‌اي و كربنيك در دنيا ، توقف جنگل زدايي، استفاده درست از انرژي و تكيه بر انرژي‌هاي طبيعي را از جمله راهكارهاي مقابله با تغيير اقليم در ايران عنوان كرد.

نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ