بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

ایرنا: رييس دفتر رييس جمهور ظرفيت فعلي رسانه هاي کشور را در حد مسووليت هاي بزرگ انقلاب اسلامي ايران ندانست و تاکيد کرد: حتي ظرفيت‌هاي موجود براي انجام مسووليت‌ها به صورت همگرا در کنار هم قرار ندارند.

" اسفنديار رحيم مشايي" که مراسم 17 مرداد روز خبرنگار در سالن همايش‌هاي صدا و سيما سخن مي‌گفت، ياد خبرنگاراني که با نثار خون و جان‌هاي خود مسووليت عظيم انتشار خبرهاي آزادي و رهايي اين سرزمين را منتشر و در بالاترين سطح به تکليف خود عمل کردند، گرامي داشت.

وي علم را حقيقت خبر دانست و با بيان اينکه فضليت خبر از علمي بودن آن ناشي مي شود، اظهار داشت : اثبات موجوديت انسان به خبري است که از او منتشر مي شود و تعالي انسان و بهره مندي او از عالم هستي که شرط حکمت آفرينش انسان است نيز با خبر رابطه مستقيم دارد.

مشايي خبر را نماد تحول و حرکت در جامعه و تصوير روشن آفرينش دانست و گفت: هرچند در ميانه حرکت ها و تحولات ممکن است رويدادهاي ناگوار، ناپسند و اقدامات نابجا در جامعه انساني مشاهده شود اما اصل و ذات خبر نشانه تعالي و رشد است.

وي با تاکيد بر اينکه انسان به ميزان علم و معرفت خود ارزيابي مي شود، افزود: خبر داشتن از مسايل نيز همانند برخورداري از علم، فضيلت محسوب مي شود و بر اين اساس همانطور که انتشار علم بر دارندگان آن تکليف شده است، گسترش خبر رساني در جامعه نيز فضليت محسوب مي شود.

رييس دفتر رييس جمهور با برشمردن وظيفه رسانه‌هاي کشور در جهان امروز اظهار داشت: امروز که سطح جهان به هم نزديک شده و فرصت گفتمان و تضارب آرا براي ملت‌ها روز به روز بيشتر مي شود، هماهنگي، همفکري، همدلي و همکاري بين انسان ها نيز فرصت بروز و ظهور بيشتري مي بايد.

مشايي با تاکيد بر اينکه جهت گيري انسان براي صلاح و رستگاري نيازمند علم و دانش است و انسان نيازماند ارزيابي درست از مسير خود است، گفت: ضعف در تحليل‌ها مانع از دستيابي انسان به افق هاي الهي است.

مشايي با بيان اينکه امروز تلاش‌هاي زيادي در عرصه بين‌المللي انجام مي‌شود تا افق نگاه‌ها به سمت و سوي خاصي جلب شود و جامعه با نگاه خاصي توانمندي خود را مصرف کند، گفت: مديريتي که امروز خود را بر دنيا مسلط کرده از ساليان پيش با درک خبر، سرمايه وسيعي را به کار بسته که افق‌هاي جامعه را بر اساس منافع خود تبيين کند و جامعه را به سمت اهداف مورد نظر خود سوق دهد.

وي تاکيد کرد : اين ديدگاه به گونه‌اي برنامه‌ريزي مي‌کند که حجم اخبار توليد شده اين ذهنيت را در مردم ايجاد کند که تسلط جريان سلطه قدرتهاي بزرگ در دنيا يک امر بديهي و لازم است و صورت ديگري که در آن از نظام سلطه خبري نيست، قابل تصور نباشد.

وي عرصه رسانه را عرصه توليد خبر دانست و گفت : هرقدر تحليل ها بر مبناي اخبار باشد قوي تر و موثرتر و بر اين اساس به هر ميزاني که خبرها در کنار هم بنشيند و يک حقيقت را فرياد کنند، آن حقيقت در منظر افکار جهان از نفوذ بيشتري دارد و دامنه تاثير آن نيز انديشه ملت‌ها را شکل خواهد داد.

رييس دفتر رييس جمهور با تاکيد بر اينکه جنگ اصلي در دنيا در حوزه رسانه است، خطاب به حاضران گفت: در صورتي که رسانه‌ها کنار گذاشته شوند، قدرت مسلط معني ندارد و سلطه اي نيز وجود نخواهد داشت.

مشايي ادامه داد: اگر سلطه هست، با بمباران خبري صورت مي‌گيرد و اين خبر است که بمباران هسته‌اي و خوشه اي و رگبار مسلسل‌ها و انفجار ها و لشکر کشي ها را نيز موجه نشان مي‌دهد.

وي با تاکيد بر نقش تعيين کننده افکار عمومي، اظهار داشت: امروز ملت بزرگ ايران مي خواهد بر اساس ارزش‌هاي ديني و ملي خود، راه جديدي را پيش روي جهانيان باز کند و در اين راستا به تلاش وافر و گسترده در حوزه رسانه نيازمند است.

مشايي، خبر و رسانه را در دنياي امروز موثر و تعيين کننده دانست و گفت: اگر مي‌خواهيم ايراني بمانيم، انقلابي زندگي کنيم و بر اساس ارزش‌هاي اصيل خود جامعه را بسازيم که بسترساز جامعه نهايي به دست آخرين پرچمدار توليد و منجي بشري باشد، بايد در زمينه رسانه سرمايه گذاري بيشتري انجام دهيم.

وي افزود: بدون تلاش اصولي و درست در حوزه رسانه نمي توان راه به جايي برد که در شان اين ملت و انقلاب باشد.

مشاور رييس جمهور اظهار داشت: امروز تلاش‌هاي زيادي در حوزه رسانه انجام مي‌شود اما به شدت ناکافي است؛ ما در حوزه رسانه نواقصي در سطح ملي داريم و نواقص بزرگتر آن در عرصه بين المللي است زيرا پيام و خبر براي ما است اما رسانه‌اي که آن را در دنيا عرضه مي کند، مال ما نيست.

مشايي با بيان اينکه " از افتخارات ملت ايران اين است که امروز خبرسازترين ملت دنياست"، گفت: امروز ملت ايران را در دنيا به عنوان ملتي مي‌شناسند که با شجاعت در زمينه اتخاذ موضع و داشتن پيامهاي دلپذير براي تمام مردم کره خاکي، خبرسازي مي‌کند و امروز مهمترين اخبار مستقيم يا غيرمستقيم دنيا به انقلاب بزرگ ملت ايران و نوع نگاه مکتب ايران مرتبط است.

وي افزود: براي آنکه حقيقت ملت ايران يک حقيقت پاک و زلال است و نظام سلطه امروز بيش از آنکه از ظرفيت سرزمين‌هاي اسلامي بترسد از ملت ايران مي‌ترسد، چون حقيقت اسلام، امروز در ايران است.

رييس دفتر رييس جمهور با تاکيد بر اينکه امروز تصويري که از ايران در رسانه‌اي جهاني منعکس مي‌شود يک تصوير دروغين است، گفت: در دنيا تلاش گسترده‌اي شده است تا تلاش ها آنطور که هست آشکار نشود و ايده هاي موثر و سازنده که ملت ها را در کنار هم قرار مي دهد و فرصت مشارکت در عرصه تصميم گيري جهاني را فراهم مي کند، امکان عملياتي شدن پيدا نکند.

مشايي تاکيد کرد: امروز يکي از راه هاي موثر و کم هزينه، ايجاد انحراف در مسير ملت‌ها است زيرا نه تنها کم هزينه است بلکه راحت‌تر و با اثرگذاري بيشتري صورت مي گيرد.

وي افزود: عظمت انقلاب اسلامي ايران نکته اصلي و قلب اين حقيقت است؛ اسلام چيزي است که در ايران وجود دارد وگرنه ادعاي اسلام در دنيا زياد است.

مشايي با يادآوري مسووليت تاريخي ملت ايران اظهار داشت: امام راحل سنگ بناي اين مسووليت را گذاشت و در تمام اين سال ها اصرار رهبري معظم انقلاب بر اين حقيقت است که بايد اين انديشه را به دنيا رواج دهيم.

وي تاکيد کرد : ظرفيت‌هاي ما در عرصه رسانه در حد و اندازه شايسته انقلاب و نظام جمهوري اسلامي هنوز نيست اما همين حد هم در کنار يکديگر براي تحقق مسووليت بزرگي که بر عهده نسل هاي انساني است، به صورت همگرا در کنار هم قرار نگرفته اند.

رييس دفتر رييس جمهور با تاکيد بر اينکه برخي انرژي و ظرفيت در حوزه رسانه در جهت اعتلاي نام ايران نيست، گفت: هنوز ظرفيت‌ها و توانمندي هاي خود را در داخل تضعيف مي کنيم که اين کار شايسته ماموريت ملت ايران نيست.

مشايي گفت: دنيا تشنه پيام است و هر روز که مي گذرد، دنيا به پيام هاي رهايي بخش رجوع مي کند.

وي آينده را از آن آموزه‌هاي اصيل انساني دانست و تاکيد کرد که رسانه ها بايد با نگاه بين المللي به توليد اخبار روي آورند.

مشايي تاکيد کرد: هر خبري که متولد مي شود، يک شناسنامه جهاني دارد و ما بايد خود در توليد خبر و فعاليت رسانه‌اي نگاه جهاني را اصل قرار دهيم.

مشاور رييس جمهوري خاطر نشان کرد: ملت‌هاي دنيا تشنه اخبار درست از حقيقت انسان، دين، انقلاب اسلامي و ايران هستند و رسانه‌ بايد با اين نگاه بلند جهاني، متوجه ماموريت بين المللي ايران اسلامي باشد و بر اساس آن به فعاليت رسانه اي دست بزنند.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ