بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

جوان: با گذشت چند ماه از فعالیت فروشگاه «هایپراستار» هنوز ابهامات جدی ای در خصوص اهداف سرمایه گذاری و تاسیس این فروشگاه وجود دارد.   این شرکت که بنا براصل«سود کمتر،مشتری بیشتر» فعالیت خود را درایران آغاز کرده مدلی از شیوه فعالیت شرکت های آمریکایی و اروپایی را پیش گرفته است.
مروری گذرا نشان می دهد که بنیانگذار چنین شرکت هایی کشور آمریکا بوده که بیش از 3500 شعبه در سراسر جهان با نام های هایپر بلک دارد اما سهام دار اصلی این شرکت ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس ، کشور انگلیس بوده وبا نام هایی چون سیتی سنتر ، دی تو دی و.... راه اندازی شده است .

ابهامات پنج گانه کدامند
بنا براین گزارش اگر چه تجربه ایجاد چنین فروشگاهی بسیار موفق بوده اما برای ترویج وادامه مطمئن چنین عملیلت هایی در عرصه ساماندهی بازار عرضه نیاز به رفع ابهامات وشفافیت های بیشتر است .چرا که خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج !

صاحب هایپر در مه !
از آنجایی که روابط اقتصادی وتجاری کشور با وجود تحریم ها هنوز با این کشور در سطح عالی نبوده لذا این فروشگاه با سرمایه گذاری واسطه ایی توسط فرانسه صورت پذیرفته است به نحوی 75 که درصد سهام آن متعلق به فرانسه و25 درصد آن متعلق به یک اماراتی می باشد که در این بین فرانسه نیز فردی کره ای را واسطه قرار داده است .البته در این میان اخبار دیگری نیز حاکی از آن دارد که سهم شرکت «کرفور» (صاحب در سایه این شرکت ) 25 درصد بوده وشریک قدیمی این شرکت «مجید الفطیم» با اورده 75 درصدی متولی فروشگاه هایپراستار است .
وی صاحب یک شرکت خصوصی خانوادگی مستقر در دبی است که این شرکت از طریق یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک اداره کلیه فروشگاه‌های کرفور فرانسه در منطقه را بر عهده دارد. این در حالی است که گفته می شود شرکت مذکور با شهرداری قرارداد داشته و گویا قرار است طی 10 سال به شهرداری واگذار شود.

هایپر یا کرفور مسئله این نیست!
فروشگاه هایپراستار نخستین فروشگاه زنجیره‌ای خارجی در زیربنای‌ 9 هزار متر مربع است که تاکنون 60 میلیون دلار در این فروشگاه سرمایه‌گذاری شده ‌و قرار است به 400میلیون دلار برسد.
فروشگاه مذکور که با توجه به تنوع بسیار زیاد وتاکید بر مشتری مداری فروش بالغ بر یک میلیارد تومان در روزدارد از هم اکنون نگرانی هایی را در سایر فروشگا ههای زنجیره ایی چون شهروند ورفاه ایجاد کرده است.
گفته می شود تنها بخش سوپر مارکت آن با 53 صندوق فروش متوسط 700 میلیون تومان را به خزانه داری فروشگاه از طریق شوتینگ واریز می کنند .تا از طریق خودروهای حمل پول این حجم را به صورت روزانه به بانک صادرات واریز کنند.
.اما با توجه به ابهام در مالکیت این فروشگاه وبا عنایت به این که این گونه فروشگاه ها در سطح جهان معمولا اهداف سیاسی واقتصادی دیگری نظیر پولشویی و... را دنبال می کنند ، شفافیت نوع قرارداد وشفافیت در حق السهم صاحبان آن ضروری است .
چندی پیش «آسوشیتدپرس» در بار این نوشت:. این فروشگاه، که آرم، فضای گسترده انتخاب‌ و پارکینگ دو طبقه آن برای مشتریان کرفور در همه جا آشنا است با نام‌هایپراستار افتتاح شده و شرکت کرفور مدعی است دیگر ارتباطی با این فروشگاه ندارد.
گروه مجید الفطیم یک شرکت بزرگ خرده فروشی در دبی، شریک قدیمی کرفور در منطقه محسوب می‌شود. در جریان ساخت‌هایپراستار از قول مقامات ایران گفته شد که این فروشگاه تحت‌برند کرفور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد اما پس از مدتی نام کرفور از روی این فروشگاه برداشته شد.
آسوشیتدپرس در گزارش خود سعی می‌کند نشان دهد که فروشگاه هایپراستار در واقع متعلق به کرفور بوده و به دلیل وجود تنش در روابط ایران و فرانسه این ارتباط مخفی نگه داشته می‌شود.
اما سوال این جاست که اگر سرمایه گذاری از سوی از سوی معاونت سرمایه گذاری وزارت اقتصاد مشکل نداشته چرا اسم آن عوض شده است وچه طور جلب سرمایه گذاری با برند کرفور مشکل ساز نبوده اما نام آن مشکل زاست ؟
مارک کوربیون، مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌هایپر استار، در رابطه با فعالیت این فروشگاه در ایران چندی پیش گفته بودکه به دلیل «مشکلات سیاسی بین ایران و فرانسه»، کرفور از‌هایپراستار خواسته است «فعلا» نام کرفور را در ایران مطرح نکند.

قرارداد واگذاری در ابهام
در حالی که خبر ها حاکی از مالکیت صد در صدی بخش خصوصی خارجی در این فروشگاه دارد اما خبر های متناقص از اجاره بیست ساله زمین از سوی شهرداری ونیز واگذاری هایپر استار پس از ده سال به شهرداری دارد. که البته واکنشی تاکنون از سوی شهرداری نسبت به این اخبار وگمانه ها نشان داده نشده است . حسن رادمرد رییس امور اصناف وبازرگانان وزارت بازرگانی در این خصوص به خبر نگار روزنامه جوان چنین می گوید : فروشگاه زنجیره ای مذکور با سرمایه 300 میلیون دلاری و با مشارکت شهرداری تهران پا به عرضه سرمایه گذاری در ایران گذاشته است و در این زمینه سازمان سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد حمایت لازم را مبذول داشته است.
وی در پاسخ به سووال خبر نگار جوان مبنی بر اینکه براساس قانون می بایست 51 درصد سهام متلق به طرف ایرانی باشد و 49 درصد باقی مانده به سر مایه گذاری خارجی گفت : اینکه در قانون این گونه اعلام شده است صحیح ، اما در خصوص حضور سرمایه گذاری خارجی از این دست هیچ الزامی برای مشارکت طرف ایرانی وجود ندارد و البته باید به این نکته نیز توجه کرد که پس از 10 سال فروشگاه مذکور به شهرداری تهران واگذار خواهد شد و در قرارداد موجود این نکته به صراحت اعلام شده است.
به هر حال بر اساس قوانین موجود تاسیس چنین شرکت هایی باید با حد اکثر 49 درصد مالکیت خارجی و51 درصد طرف ایرانی صورت گیرد که حتی در صورت مستثنی قرار دادن برخی موارد با هماهنگی معاونت سر مایه گذاری وزارت اقتصاد نیاز به شفاف سازی در این عرصه ضرورتی انکار ناپذیر است .چرا که تجربه ایجاد چنین شرکت هایی در منطقه با وجود اختیاراتی فراتر از قانون های متداول خطر پول شویی را به مسولان گوشزد می کند.

واردات کالا بدون گمرگ !
یکی دیگر از ابهامات این فروشگاه که گفته می شود چهار برابر فروشگاه شهروند آرژانتین زیر بنا دارد لحاظ کردن بندی است که واردات ده درصد کالای این فروشگاه را به مدت ده سال بودن پرداخت حق گمرک تامین کند .که شاید یکی از جذابیت های سرمایه گذاری برای خارجیان باشد .اما چنانچه چنین چیزی صحت داشته باشد با مسولان دلایل دادن چنین امتیازی را بر طبق قانون برای مردم تشریح کنند.
البته رادمرد این موضوع را رد می کند و افزاید : فروشگاه هایپر استار برای تمامی کالاهای مورد نیاز خود راکه از خارج کشور وارد می کند حقوق گمرکی می پردازد و چنین گفته هایی از این دست غیر منطقی است .
با این حال شایعات حاکی از این است که محصولات خارجی برای عرضه در این فروشگاه با هواپیمایی اختصاصی وارد ایران می شود ومستقیم به فروشگاه می آید.

سرمایه گذاری ادامه دارد یا متوقف می شود؟
مدیر عامل فرانسوی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار ،کوربیون که رییس اتاق بازرگانی فرانسه و ایران نیز می باشد چندی پیش خبر داده بود که قرار است در ایران 400 میلیو ندلار سرمایه گذاری کنند .
بنا بر این گزارش نیز به زودی دو شعبه این فروشگاه در استان های اصفهان وشیراز افتتاح خواهد شد که این فروشگا ه ها در نزدیکی فرودگاه ها هستند تا جذب مشتریان خارجی را نیز در برداشته باشند.همچنین در تهران نیز زمین های متعلق به سازمان گوشت در منطقه حکیمیه برای افتتاح دومین شعبه در تهران مد نظر مسولان این شرکت می باشد .اما شایعه ایی است که از توقف گسترس سرمایه گذاری خبر می دهد .آیا این سرمایه گذاران به رغم شیوه فعالیت شان که بیشتر با چراغ خاموش آغاز کرده ودر حال ادامه همین روند هستند به وعده های خود عمل خواهند کرد؟
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ