بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

وسعت اين درياچه در زمان پر آبي بيش از 6 هزار كيلومتر مربع است كه از اين سطح سه هزار و 820 كيلومتر آن در ايران قرار دارد.

رئيس پژوهشكده تالاب بين‌المللي هامون گفت: تالاب هامون به عنوان هفتمين تالاب بين‌المللي جهان رو به نابودي است و تقريبا به طور كامل خشك شده است.

ورود آب به هيرمند سيستان و جاري شدن آن در بخشي از انهار، كانال‌ها و اراضي كشاورزي لبخندي كوتاه را به ساكنان اين سرزمين هديه كرد و اين لبخند براي مردم خسته از خشكسالي دنيايي ارزش داشت اما اكنون وضعيت به كلي فرق مي‌كند چرا كه هامون خشك شده است. رئيس پژوهشكده تالاب بين‌المللي هامون ديروز در گفتگو با ايرنا گفت: بخش‌هاي زيادي از اين تالاب خشك شده است و بارندگي‌هاي محدود چند روز اخير نيز در آبگيري آن موثر نبوده است.

رئيس پژوهشكده تالاب بين‌المللي هامون گفت: تالابي كه روزگاري مردم سيستان از آن بهره‌مند بودند امروز خشك و به مكاني براي رفت و آمد خودروهاي قاچاق سوخت تبديل شده است. در حالي شاهد انتظار و مطالبات ساكنان سيستان در اتخاذ چاره‌اي اساسي براي هامون و وضعيت كشاورزي در اين خطه هستيم كه همه بخش‌هاي مربوط به دولت نهم طي سال‌هاي گذشته نيز كوشش فراواني به كار گرفته‌اند تا با استفاده از نقطه نظرهاي كارشناسي، وضعيت موجود را بهبود بخشند.

به هر حال مردم سيستان معتقدند كه درياچه هامون بايد هميشه سيراب باشد و تشنگي را به فراموشي بسپارد.سيستان با داشتن بزرگترين درياچه آب شيرين فلات شرق ايران از موقعيت منحصر به فردي در بخش‌هاي مختلف برخوردار است.درياچه هامون در شمال و غرب زابل از سه قسمت صابوري، پوزك و هامون هيرمند تشكيل شده كه سيستان را به صورت جزيره‌اي زيبا متبلور ساخته است.

وسعت اين درياچه در زمان پر آبي بيش از 6 هزار كيلومتر مربع است كه از اين سطح سه هزار و 820 كيلومتر آن در ايران قرار دارد.

بر اساس اعلام منابع رسمي، ظرفيت هامون در زمان پرآبي به بيش از 10ميليارد متر مكعب مي‌رسد كه از اين لحاظ با حجم كلي سدهاي مخزني سفيد رود ، زاينده‌رود و زرينه‌رود برابري مي‌كند.

اما اكنون، درياچه هامون كه روزگاري براي مردمانش منبع درآمد هم به شمار مي‌رفت در سال‌هاي اخير به شوره زاري تبديل شده كه هراز چند گاهي با وزش بادهاي موسمي و فصلي تنها گرد وغبار فراواني را نصيب اين خطه مي‌كند. اين درحالي است كه از نظر زيست محيطي نيز مشكلات مربوط به جريان رود هيرمند، استمرار خشكسالي و خشكي درياچه هامون سبب شد تا مهاجرت پرندگان و زيست جانوران در آن كاهش زيادي داشته باشد. حسين كيخا، فرماندار زابل دراين باره گفت: ايجاد ارتباطات اقتصادي تجاري با كشورهاي همسايه، برگزاري كنفرانس بحران آب و تشكيل كارگاه هم انديشي خشكسالي و آب سيستان از عوامل موثر در حل مساله آب سيستان است.

محمود اميري، رئيس اداره محيط زيست زابل نيز در اين باره گفت: همه ساله بيش از 718 هزار قطعه پرنده آبزي و مهاجر از 30 خانواده پليكان، فلامينگو، غاز، قو، اردك مرغابي، حواصيل و درنا به اين درياچه مي‌آمدند.  
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ