بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

لنكراني با بيان اين كه تلاش درجهت زنده نگه داشتن قليان براي سلامت كشور و ارتقا آن مفيد نيست، تاكيد كرد: اگر قرار باشد چيزي در اوقات فراغت ما از اصالت ماهيتي برخوردار باشد، آن قليان نيست.

به گزارش ايسنا، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در حاشيه مراسم توديع و معارفه نماينده سازمان بهداشت جهاني در ايران گفت: جمهوري اسلامي ايران از جمله كشورهايي است كه از زمان تاسيس سازمان بهداشت جهاني از اعضاي اوليه اين سازمان بوده و از همان زمان به ويژه از سال 1984 تاكنون همكاري‌هاي جدي با اين سازمان ادامه دارد.

وي با بيان اين كه دفتر منطقه‌اي سازمان بهداشت جهاني، دكتر ناننتي را به عنوان نماينده جديد اين سازمان در ايران معرفي كرده است، ادامه داد: دكتر مبشر شيخ مدت چهار سال نماينده اين سازمان در ايران بوده است. خوشبختانه طي اين چهار سال همكاري‌هاي خوبي صورت گرفت به طوري كه در صحنه‌هاي ملي و بين المللي حضور جدي داشتيم كه از آن جمله مي‌توان به برگزاري اجلاس منطقه‌اي سازمان بهداشت جهاني در اصفهان (حدود دو سال پيش) و همچنين برگزاري كنفرانس بين‌المللي در بخش تحقيقات در سلامت (آبان ماه سال گذشته) اشاره كرد.

لنكراني با اشاره به حضور گروه‌هاي كارشناسي متعددي از ايران به عنوان مشاوران سازمان بهداشت جهاني در كشورهاي مختلف گفت: برنامه مشتركي در خصوص همكاري‌هاي كارشناسي به صورت دو سالانه با سازمان بهداشت جهاني تنظيم خواهيم كرد.

وي با بيان اين كه دكتر ناننتي پيش از اين مسوول دفتر سازمان بهداشتي جهاني در فلسطين اشغالي و نوار غزه بوده است، خاطرنشان كرد: ناننتي در مدت حضور خود در فلسطين اشغالي، اقدامات زيادي در زمينه كمك‌هاي انسان دوستانه به مردم مظلوم فلسطين انجام داد.

وزير بهداشت از تجربيات وزارت بهداشت ايران در زمينه تربيت نيروي انساني، كاهش آسيب در اعتياد، بيمه روستايي و غيره به عنوان الگوهاي موفق ثبت شده در دنيا ياد كرد و گفت: سازمان بهداشت جهاني يك سازمان فني محسوب مي‌شود. ايران از اعضاي قديمي اين سازمان بوده و در يك ارتباط دو جانبه با آن فعاليت مي‌كند. خوشبختانه در ميان كشورهاي حاضر در اين سازمان ايران از جمله كشورهايي است كه حرف‌هاي نو براي گفتن دارد.

لنكراني در ادامه با بيان اين كه فضاي نظام سلامت، فضاي پر تحركي است، گفت: در همكاري‌هاي خود با سازمان بهداشت جهاني از نظرات و كمك‌هاي فني آنها استفاده مي‌كنيم.

وي با اشاره به برنامه دو سالانه مشترك با سازمان بهداشت جهاني گفت: اين برنامه توسط سازمان بهداشت جهاني تامين مالي مي‌شود. در اين برنامه مشترك تلاش بر اين است كه ظرفيت‌هاي كشور را در زمينه‌هاي مختلف ارتقا دهيم.

وزير بهداشت با بيان اين كه ايران به عنوان يكي از كشورهاي موثر و فعال در نظام سلامت شناخته شده است، گفت: اخيرا ايران به عنوان نماينده قاره آسيا براي مبارزه با ايدز انتخاب شده و تا چند روز ديگر اجلاسي در اين زمينه در تايلند برگزار مي‌شود كه نماينده ايران نيز در آنجا حضور خواهد داشت.

وي با اشاره به چالش‌هاي نظام سلامت در ايران گفت: چالش‌هاي نظام سلامت ايران در مقايسه با بسياري از كشورهاي ديگر از وضعيت متفاوتي برخوردار است. به عنوان مثال برخي از كشورهاي همسايه ايران با بحران فلج اطفال مواجه هستند و ايران به منظور جلوگيري از ورود اين آلودگي‌ها به كشور بايد برنامه‌هاي ويژه‌اي را انجام دهد.

وي در اين زمينه ادامه داد: در منطقه مديترانه شرقي، سالانه تعداد زيادي از اطفال در اثر ابتلا به كزاز نوزادي جان خود را از دست مي‌دهند. اين در حالي است كه در كشور ما سالهاست چنين مواردي گزارش نمي‌شود. بنابراين چالش‌هاي نظام سلامت در ايران با برخي از كشورهاي ديگر متفاوت است.

لنكراني از چالش اقتصاد سلامت و بيماريهاي غير واگير به عنوان چالش‌هاي مطرح در كل دنيا ياد كرد و گفت: برخي از چالش‌هاي نظام سلامت در ايران از جمله موضوعاتي است كه سازمان بهداشت جهاني نيز در مورد آنها تحقيق و بررسي انجام مي‌دهد. به همين دليل ايران حضور فعالي در مباحث كارشناسي آنها دارد.

لنكراني با اشاره به موضوع قليان‌هاي اكسيژني و نظر وزارت بهداشت در اين باره گفت: نظر وزارت بهداشت در اين زمينه روشن و فني است. در اين زمينه بارها اعلام شده است كه آثار سوء قليان به مراتب بيشتر از سيگار است.

وي با بيان اين كه آثار سوء حداقل يك ساعت قليان معادل 40 نخ سيگار است، ادامه داد: در بعضي مقاله‌ها اثرات سوء يك ساعت قليان معادل 200 نخ سيگار بيان شده است.

لنكراني گفت: تلاش براي زنده نگه داشتن قليان براي سلامت كشور و ارتقا آن مفيد نيست.

وزير بهداشت با رد اين خبر كه وزارت بهداشت استفاده از قليان اكسيژني را تاييد كرده است، گفت: بايد به تلاش مخترعان احترام گذاشت. اين در حالي است كه اختراعات هم بايد سلامت محور باشد.

وي گفت: قليان جز فرهنگ اصيل مردم ايران نيست و در كشور ما حداكثر سابقه 4 تا 5 قرن دارد و اگر قرار باشد چيزي در اوقات فراغت ما از اصالت ماهيتي برخوردار باشد، قليان نيست.

وزير بهداشت و درمان در پايان با اشاره به قانون مبارزه با دخانيات گفت: طبق قانون مبارزه با دخانيات، مصرف دخانيات در فضاهاي عمومي ممنوع است.  
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ