بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی


 انتشار نامه ای از احمد توکلی یکی از چهره های سرشناس اصولگرا در انتقاد از برخی رفتارها و عملکردهای رییس دولت نهم به ویژه در عرصه سیاست خارجی به پیش بینی فعالان سیاسی مبنی بر فراگیر شدن انتقادات در جناح های مختلف  از رییس جمهور قوت بیشتری بخشید.

به گزارش "نواندیش" اهمیت انتقادات شدید توکلی - رییس مرکز پژوهش های مجلس- در آن است که وی از جمله حامیان سرسخت احمدی نژاد در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در دور دوم بوده است و در درون مجلس نیز تلاش نموده تا از شدت برخی انتقادات به ویژه در عرصه اقتصادی از دولت بکاهد.

براین اساس قابل پیش بینی خواهد بود تا با توجه به برخی تحولات و تغییرات در کابینه ، مواضع پیشین و جدید برخی نمایندگان و حتی حامیان دولت ، رییس جمهور  در انتظار نقد های جدی تری نیز باشد.

متن نامه توکلی :

برادر ارجمند جناب آقای دکتر احمدی نژاد

رئیس جمهور محترم

سلام علیکم؛

در هفته های اخیر، در عرصه سیاست خارجی حوادثی رخ داده است که نقش یا واکنش دولت و جنابعالی در ارتباط با آنها در خور نقد و بررسی است.

1- گزارش البرادعی درباره حل برخی از ابهامات پیرامون فعالیت هسته ای ایران، حاوی نکات مثبت و ثمره تلاش دولت محترم و اجرای طرح جدید مدالیته و یک گام بلند به پیش بود. ولی اولا ایران را متهم کرد که منفعلانه اطلاعات داده نه داوطلبانه، پس احتمال دارد هنوز مسائلی باقیمانده باشد. ثانیا مصرانه اجرای قطعنامه های غیرقانونی شورای امنیت را درخواست کرده بود.

شعف بیش از اندازه در قبال این گزارش و نادیده گرفتن این نکات منفی، حجیت و اعتباری برای آژانس فراهم می سازد که در آینده ممکن است برای ما زیان بار باشد. چنانکه در گذشته نیز آژانس تحت فشار قدرت های غربی علیه ما گزارش ناروا داده است. به ویژه آنکه تمایلی در دولت وجود دارد که وزن کمی برای فعالیت های سیاسی قائل شود به  همین دلیل و مرتبا روی جنبه های فنی - حقوقی موضوع تکیه می کند در حالی که تبدیل آژانس به حکم نهایی و کم اعتنایی به تلاش های سیاسی راه درستی نیست.

2- گزارش 16 نهاد اطلاعاتی آمریکا نیز از این حیث که اعتراف می کند در وضعیت فعلی، فعالیت هسته ای ایران غیر نظامی است به نفع ماست  ولی اولا، صریحا بر تهمت نظامی بودن آن تا سال 2003 تاکید می کند، ثانیا تغییر مشی ادعایی را نتیجه فشارها می خواند. ثالثا تلویحا زمینه را برای این هشدار آماده می کند که باز هم ممکن است مشی هسته ای ایران نظامی شود.

در این مورد نیز شور و شعف زیادی نشان داده شده است ، به طوری که جنابعالی در سخنرانی ایلام بسیاری روی آن تاکید داشته و حتی پیروزی هسته ای را در این مرحله بزرگترین پیروزی سده اخیر نامیدید. البته مقصود شما از پیروزی، نفس انتشار گزارش نبوده است. در عین حال پرواضح است که پیروزی هسته ای ملت ایران به همت چندین ساله دولت ها و به ویژه دولت محترم شما و با حمایت مجلس هفتم ، اگر چه بسیار بزرگ است، ولی میوه پیروزی های بزرگتری از جمله پیروزی انقلاب اسلامی و دفع تجاوز 8 ساله دشمن به دست ملت ایران با رهبری شگفت آور امام امت رضوان الله تعالی علیه بوده است.

این نوع ابزار خوشحالی از گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا خطر افزایش اعتبار گزارش هایی از این دست را در پی دارد . روشن است که چنین نتیجه ای به سود ما نیست چرا که گزارش بعدی، در سطح  اعتبار بیشتر، می تواند کاملا علیه ما تنظیم شود. علاوه بر آنکه همین گزارش نیز امروز دستاویزی برای ضروری دانستن قطعنامه سوم شده است.

3- سفر جنابعالی به اجلاس اخیر شورای همکاری خلیج فارس نیز درست به نظر نمی رسد زیرا اولا به درخواست ما صورت گرفته است ، نه دعوت آنها. ثانیا وقتی همواره به طور سنتی، در بیانیه های پایانی این شورا تمامیت ارضی ایران درباره جزایر ایرانی ابوموسی ، تنب بزرگ و تنب کوچک نفی می شود، چرا وزارت خارجه چنین درخواستی کرد؟

دیدیم که این بار نیز به همان سیاق همیشگی، حضور ایران در خاک خویش، در بیانیه پایانی همین اجلاس شورای همکاری اشغال خوانده شد و برای کوچک شمردن ما اعلام کردند که این حضور به درخواست ایران بوده است نه دعوت آنها. آیا وزارت خارجه از قبل تضمینی دریافت کرده بود که نادیده گرفته شده است؟

آیا این رفتار با عزت که یکی از ارکان سیاست خارجی ماست سازگار است؟ جنابعالی و به تبع آن ایران اسلامی بحمدالله در بین ملت های مسلمان محبوبیت چشمگیری یافته اید، حضور عزتمندانه در محافل سیاسی خارجی می تواند بر این محبوبیت بیفزاید و حضوری که با عزت همراه نباشد ، هزینه کردن آن محبوبیت است بدون دستاوردی.

مقتضی است دستور فرمائید وزارت خارجه نسبت به انتقادهای موجود توضیح دهد تا نیازی به طرح سئوال رسمی در مجلس نباشد.

 


نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ