بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

 
نحوه شرکت اصولگرايان در انتخابات مجلس هشتم با تغيير و تحولات جديدي روبه رو شده است. جبهه متحد اصولگرايان که پيش تر تلاش داشت نامزدهاي خويش را از فيلتر گروه 5+6 بگذراند، شرط جديدي را براي داوطلبان نمايندگي پارلمان تعيين کرده است.

بر مبناي تصميم اخير جبهه متحد فرد متقاضي براي قرار گرفتن در ليست بايد «ميثاق نامه اي» را به امضا برساند که دربرگيرنده وظايف متقابل جبهه متحد و فرد کانديدا است.

«ابوالقاسم رئوفيان» عضو کميته استاني جبهه متحد اصولگرايان در گفت وگو با ايسنا شرط تعيين شده را در راستاي فرآيند قرار گرفتن کانديداها در ليست واحد جبهه متحد عنوان کرد.

به گفته او قرار است در همايش سوم اعضاي گروه 6+5 که آذرماه برگزار مي شود، اين فرآيند کنترل شود. هم اکنون دستورالعمل رسيدن به نامزدهاي واحد و متن ميثاق نامه تازه تدوين شده به سراسر کشور فرستاده شده و قرار است تا پايان آبان ماه بخشي از بررسي هاي جبهه متحد اصولگرايان در مورد نامزدها انجام شود.با اتخاذ تصميم جديد جبهه متحد، به نظر مي رسد که راهکاري براي ملزم کردن اعضا به پايبندي به جبهه و عمل در چارچوب آيين نامه ها و مقررات آن انديشيده شده است.

جبهه متحد اصولگرايان از سه گروه جبهه پيروان خط امام و رهبري، حاميان دولت و اصولگرايان کلاسيک تشکيل شده است. اين سه گروه در دو انتخابات پيشين -شوراي شهر و رياست جمهوري- نتوانستند با يکديگر به ائتلاف برسند که البته نتيجه آن هم ريزش آراي راستگرايان بود. تجربه تلخ دو انتخابات گذشته، اصولگرايان را بر آن داشت تا چاره يي بينديشند. به همين دليل براي اولين بار دو گروه سنتي و جديد که آنها نيز در درون خود دسته بندي هايي دارند به دور يک ميز جمع شدند تا کرسي هاي سبز مجلس را به دست آورند. تا اين لحظه همه چيز هم به کام شان است. ارکان قدرت همگي مدافع و موافق اصولگرايان هستند و آنها نيز بنا ندارند يک رکن بانفوذ حاکميت يعني مجلس را از دست بدهند.

هدف مشترک راستگرايان قديمي و جديد، رسيدن به يک دستورالعمل اجرايي را ميسر کرد و «جبهه متحد اصولگرايان» متولد شد. اما اين نوزاد تازه به دنيا آمده خيلي زود مورد نامهرباني هاي والدين و اقوامش قرار گرفت. چنان که از يک سو ميان اعضاي خانواده بحث هايي درگرفت و از سوي ديگر اقوام درجه دو نيز خواهان نقش داشتن در چگونگي برنامه ريزي براي رشد و نمو آن شدند. حاصل مجادلات راستگرايان به ميدان آمدن ريش سفيدان اين اردوگاه بود که فرزندانشان را به سعه صدر و داشتن وسعت نظر اندرز مي دادند. ولي پند و نصيحت ها نتيجه يي نداشت و مشکلات ادامه دارد.

جبهه متحد اصولگرايان با دو معضل خارجي و داخلي دست و پنجه نرم مي کند. در خارج از اين تشکل، گروه هاي مختلف اصولگرا کماکان به عملکرد آنها در محدود کردن دامنه عضو گيري انتقاد دارند. اين گروه ها خواهان سهمي در جبهه و فراگير شدن آن هستند. تقاضاي گروه هاي مزبور با مخالفت مصرانه اعضاي جبهه روبه رو است. آنها به هيچ وجه حاضر نيستند ضلعي بر سر ضلع تشکل خويش بيفزايند و حتي به گفته «امير محبيان» جبهه متحد مصوبه يي به تصويب رسانده است مبني بر اينکه از حالت مثلث خارج و تبديل به مربع نشود. رويه اتخاذ شده منجر به گسترش انتقادها شده و در مواقعي نيز شکل هشدار و اخطار به خود گرفته است.

«امير محبيان» چهره آکادميک راستگرايان در قالب يکي از منتقدان معتقد است حضور برخي از جريانات از نبودشان موثرتر است ولي هم اکنون آنچنان که بايد، به موضوع اهميت داده نشده است.اين عضو موسس حزب نوانديشان ايران اسلامي به ايسنا گفت؛ «البته جبهه اعلام کرده گروه هاي اصولگرايي که در سه ضلع جبهه متحد اصولگرايان حضور ندارند، مي توانند ليست هاي خود را معرفي کنند تا اين جبهه مورد بررسي قرار دهد.

شايد اين تدبير يا اين مصوبه جبهه متحد اصولگرايان از جهاتي براي خودش دلايل منطقي داشته باشد، چراکه آنها گمان مي کنند اگر سه ضلع تبديل به چهار ضلع شود، ممکن است که فردا ضلع پنجم يا ششمي نيز شکل گيرد و در آينده امکان کنترل و جمع کردن آن نباشد و کنترل از دست آنها خارج شود. ولي واقعيت اين است که چرا بايد همچنان اضلاع جبهه متحد اصولگرايان در سه ضلع محدود شود و گروه هاي ديگر که در اين سه ضلع قرار ندارند راهي به سطح رهبري جناح نداشته باشند. طبيعتاً اگر رهبري جناح نتواند شکل معقولي را در اين ارتباط پيشنهاد کند به نحوي که نظر نسبي همه جريانات را تامين کند، ممکن است همواره وحدت فعلي، وحدت شکننده يي باشد.»

هشدار محبيان به «شکننده بودن وحدت اصولگرايان» موضوعي است که تاکنون چندين بار از سوي اشخاص و گروه هاي خارج از جبهه متحد مطرح شده، ولي تاکنون گوش شنوايي نداشته است.شايد هم تحليل محبيان مبني بر اينکه افزودن اضلاع، کنترل را از دست آنها خارج مي کند دليل همکاري نکردن رهبران جبهه متحد اصولگرايان باشد، چرا که در ميان سه ضلع موجود نيز چندان ائتلاف محکمي وجود ندارد. اين ادعا را چاپ پوسترهاي مراسم راهپيمايي روز قدس به نام «رايحه خوش خدمت» و رفتارهاي انتخاباتي حاميان دولت در شهرستان هاي مختلف ثابت مي کند. علاوه بر اين، محافظه کاران سنتي قبلاً نيز از سوي اصولگرايان جديد دور زده شده اند و مايل نيستند دوباره توسط جوانان جا گذاشته شوند.

در واقع اصولگرايان که برخلاف اصلاح طلبان هنوز به ليست نهايي نرسيده اند، با شيطنت هاي همفکران شان روبه رو هستند و مشخص نيست در زمان ارائه ليست، با طغيان ساير گروه ها و سهم خواهي آنان روبه رو نشوند. همين پيش بيني ها کار را براي گردانندگان جبهه متحد اصولگرايان مشکل کرده است. آنها ناگزيرند راهکارهايي را براي محکم کردن وحدت در ميان خود بينديشند. بنابراين عجيب نيست اگر با نزديک شدن به موسم انتخابات شرايط، ميثاق نامه ها و دستورالعمل هاي جديدي براي جلوگيري از هر نوع ائتلاف شکني از سوي آنان ارائه شود؛ شرايطي که بي شک چندان به مذاق کانديداها خوش نمي آيد، ولي به منظور پيشگيري از به هم ريختن همين ميزان اتحاد در اردوگاه اصولگرايان ضروري است. امضاي ميثاق نامه براي نامزدهاي انتخابات مجلس هشتم، آخرين تغيير و تحول در نحوه حضور اصولگرايان در انتخابات نيست و بايد به انتظار برنامه هاي جديدتر براي ارائه ليست واحد آنها بود.

منبع: اعتماد


نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ