بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

به جای اخبار روز تنها اخبار مهم روز را بخوانید

« خبر آگهی » یا « خبر تبلیغاتی » خبری است که جنبه تبلیغاتی داشته باشد و نوعی آگهی پنهان محسوب شود . برخی رسانه ها با به کارگیری شگرداخبار مهم روز آگهی ، در قالب خبر رسانی اقدام به تبلیغات به نفع یا ضرر فرد ، فکر ، نظر ، گروه و… می کنند. این شگرد ، نوعی تبلیغات غیر مستقیم محسوب می شود که در آن در واقع مخاطب نمی داند که در حال در یافت یک پیام تبلیغاتی است . رسانه با به کار گیری ابزار اخبار روز ، مطالبی را به مخاطب منتقل می کند که به مثابه خبر و اطلاعات خبری است ؛ در حالی که ممکن است در اصل اینگونه نباشد . «دنیس مک کوئیل» ، معتقد است : تبلیغات کوشش کم و بیش عمدی و سنجیده ای است که هدف نهایی آن نفوذ بر عقاید یا رفتار افراد برای تامین مقاصد از پیش تعیین شده است .» با این دستور العمل ، برخی رسانه ها با آگاهی از این که مخاطب به کالای رسانه ای آن ها به عنوان خبر محض اعتماد دارد ، اقدام به تبلیغ یعنی انتشار اطلاعاتی برای نفوذ بر عقاید و رفتار افراد به منظور تامین مقاصد خود می کنند .

خبر ترکیبی ، news mix:
به خبری اطلاق می شود که ساختار آن تلفیقی از سخت اخبار روز و مطالب فیچر است . این ساختار می تواند خبری نسبتا بلند متشکل از چند خبر کوتاه تر محلی ، منطقه ای ، ملی و یا بین المللی باشد .
در واقع رسانه در این شگرد ، از اعتبار و تاثیر خبر ، برای تبلیغ استفاده می کند . بنابر این در این شگرد، خبرنویس، نویسنده پا را از محدوده یک اخبار روز عادی با قید و بند های مرسوم آن فراتر می گذارد و با به کارگیری علائم و نشانه های خارج از چارچوب معمول خبر ، اقدام به تبلیغ یا آگهی درباره موضوعی خاص می کند. این گونه خبرها معمولا هنگامی شکل می گیرد که :
۱- انتشار اطلاعات مورد نظر ، نیازمند صرف هزینه و به کارگیری شیوه های مستقیم تبلیغ ( آگهی ) است . ( برپایی نمایشگاه خصوصی یک نقاش ناشناس )
۲-انتقال اطلاعات مورد نظر به مخاطب و تاثیر گذاری آن ، نیازمند صرف زمان زیاد در شرایط عادی است . ( مواضع یک حزب در انتخابات )
۳- اطلاعات مورد نظر متضمن منافع غیر معمول برای فرد ، گروه یا جامعه ای خاص باشد. ( اعلام عضو گیری یک شرکت یا ستاد )

به همین لحاظ برخی رسانه ها سعی می کنند اینگونه اطلاعات را که برای انتشار با موانع و محدودیت های زمانی و مادی روبه رو هستند ، در قالب خبر انتشار دهند . هر چند ممکن است انتشار اینگونه خبرها عمدا” یا سهوا” صورت گیرد ، در مواردی در پس تهیه و انتشار اینگونه خبرها نوعی تبانی ، جانبداری و زدو بندهای پنهان وجود دارد که به طور طبیعی اهداف خاصی را دنبال می کند اخبار ایران .

با این حال همیشه ،همه خبرهای تبلیغاتی منفی نیستند . خبرهای تبلیغاتی یا خبر آگهی ها در مواردی ضروری نیز به نظر می رسند. اخبار آگهی ها هنگامی که جنبه آموزشی همگانی و ترویج مطالب مورد نیاز جامعه از جمله مسائل اخلاقی ، علمی و موضوعات مورد نیاز مخاطب را داشته باشد ، امری مشروع به حساب می آید . این آخرین اخبار به منظور راهنمایی کردن و اطلاع دادن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

براین اساس ، خبر آگهی ها را به دو دسته مثبت و منفی می توان دسته بندی کرد که در دسته اول منافع همگانی مد نظر است و در دسته دوم مصالح و منافع فردی و گروهی هدف اصلی است .
منبع : کتاب شگردهای خبرنویسی ، حسن قربانی
خبر چین ، whistle- blower:
برخی مواقع روزنامه ها ، برای به دست آوردن اخباری که احیانا” دستیابی به آن خطر ناک یا مستلزم داشتن موقعیت های استثنایی است، از خبر چین استخدام می کنند ، اخبار روز چین ها موظفند در مقابل در یافت مبلغی ، در زمینه مورد نظر و در خواست خبرنگار به وی اطلاعات بدهند.

منبع: کتاب واژه های کلیدی در روزنامه نگاری ، دکتر احمد توکلی
نوشته شده در تاريخ 2016-01-03 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ