بهترین مرجع لباس
بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت:ایران و عربستان می توانند از ظرفیت های خود برای بازگشت صلح و ثبات در منطقه و پیشرفت جهان اسلام استفاده کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسین امیرعبدالهیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما درباره نحوه تعامل ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس با اشاره به سفر اسفند 92 دکتر روحانی رئیس جمهور به کشور عمان افزود: ایده ای در آنجا برای تقویت مناسبات دو جانبه ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس در همه زمینه ها از جمله زیست محیطی، امنیتی و نظامی برای حفظ امنیت منطقه مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه شاهد گسترش ارتباطات ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس در ماه های اخیر هستیم، از سفر یکی از سران کشورهای منطقه در روزهای آینده به ایران خبر داد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اعلام اینکه عربستان کشور مهمی در منطقه است و نقش مهمی در جهان اسلام بر عهده دارد گفت: اشارات مثبتی برای بهبود روابط با عربستان در ابتدای دولت یازدهم مطرح شد و همیشه سیاست ایران در برابر دیگر کشورها گفتگو بوده است.

وی افزود: به تازگی دعوت شفافی از صعود الفیصل وزیر خارجه عربستان دریافت کردیم و پیش از این هم چند نفر از مقامات عربستان بر این سفر تاکید داشتند.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه گفت: سفر وزیر خارجه کشورمان به عربستان نیاز به مقدماتی است و محورهای گفتگوها باید مشخص شود به همین علت تاکنون صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: آنچه که در رسانه ها مطرح شده است نشان می دهد که رویکرد وزیر خارجه عربستان نسبت به این سفر مثبت است.

امیرعبدالهیان افزود: دیدارها و ملاقات وزرای خارجه دو کشور و گفتگوهای جدی تهران و ریاض برای حل مشکلات منطقه ای و توسعه ان به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار مشترک ما و عربستان سعودی قرار دارد.

وی درباره اوضاع سیاسی بحرین هم گفت: در مقاطع مختلف و در سطوح مشخص بر ضرورت رسیدن به راه حل سیاسی در بحرین را با مقامات عربستان سعودی مطرح کردیم.

امیرعبدالهیان افزود:‌ هم اکنون در بحرین شاهد نقض حقوق بشر هستیم و مقامات این کشور هم قادر به ساماندهی گفتگوی ملی در قبال اعتراضات آرام مردم نیستند .

وی گفت:‌ گفتگوی ملی می تواند ثبات و امنیت را به این کشور بازگرداند.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: ورود نظامی به بحرین اقدام درستی نبود و شرایط را پیچیده تر کرد.

امیرعبدالهیان گفت: آمادگی داریم با توجه به نفوذ معنوی در منطقه نقش سازنده خود را برای حل بحران سیاسی در بحرین ایفاد کنیم.

امیرعبدالهیان درباره سیاست ایران در قبال تحولات عراق هم گفت: انتخابات عراق چند پیام مهم برای منطقه و کشورهای فرامنطقه ای داشته است‌ که مهم ترین پیام این بود که به رغم تلاش برخی ها برای تداوم ناامنی ها برای اثبات اینکه حکومت فعلی عراق توانایی برگزاری انتخابات موفق را پس از خروج نیروهای آمریکایی ندارد اما شاهد برگزاری انتخابات بدون حادثه بودیم.

وی افزود: ایران پس از سقوط رژیم بعث همواره نقش سازنده ای را درعراق ایفا  و طرح های مختلف عمرانی را برای بازسازی عراق اجرا کرده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می کند نه تنها در عراق بلکه در منطقه غرب آسیا نفوذ معنوی دارد و از این نفوذ برای پیشرفت منطقه و تامین منافع ملی بهره می گیریم و این به نفع همه است.

وی درباره استعفای اخضرابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب و تحولات سوریه افزود: گفتگوی مستمری از زمان اغاز به کار آقای ابراهیمی در پرونده سوریه داشتیم، اما برخی از مشکلات درباره این کشور ناشی از برخورد غیر واقع بینانه آمریکا و برخی کشورهای غربی - عربی با تحولات سوریه و ندادن  فرصت به سازمان ملل برای حل و فصل بحران این کشور است.

امیرعبدالهیان گفت: برای نمونه دعوت ایران از سوی سازمان ملل برای شرکت در نشست ژنو 2 با فشار غربی ها در کمتر از چند ساعت پس گرفته شد.

وی افزود:‌فشارهایی که بر روی اخضرابراهیمی وجود داشت و درخواست های غیرمعقول از او، وی را وادار به استعفا کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه درباره انتخابات سوریه گفت: ارزیابی همه دستگاههای اطلاعاتی آمریکا حاکی از پیروزی دوباره بشار اسد در انتخابات آن کشور است و آنها نمی خواهند چنین نتیجه ای حاصل شود.

امیرعبدالهیان افزود:بنابراین حتی حاضرند بدون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، بشار اسد را تا 2 سال دیگر به رسمیت بشناسند.

امیرعبدالهیان با اشاره به طرح 4 ماده ای ایران برای حل پرونده سوریه گفت: روح کلی حاکم بر این طرح، توقف خشونت ها، آتش بس و تعریف گام های دقیق و منطبق بر واقعیات در سوریه با روش دموکراتیک و برگزاری انتخابات سالم مورد اعتماد دوطرف است.

وی افزود: تفاوت طرح ایران با دیگر طرح ها این است که مبتنی بر واقعیات است و همه طرف ها در این طرح دیده شدند و تصمیم نهایی درباره آینده سوریه توسط مردم گرفته می شود.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه درباره نقش روسیه درتحولات سوریه گفت: روس ها ابتدا بسیاری از پایگاه های خود را در منطقه از دست دادند.

وی ادامه داد روس ها تلاش کردند خطای راهبردی که درباره لیبی بکار بستند در موضوع سوریه تکرار نکنند و اجازه ندهند برخی طرفها با دخالت خود تغییر ایجاد کنند و به نوعی روسها با این کار قصد داشتند، استقلال و هویت خود را احیا کنند.

وی گفت: پوتین هم تلاش زیادی برای بازگرداندن روسیه به اقتدارخود دارد.

امیرعبدالهیان درباره تحولات یمن و دیپلمات ربوده شده ایرانی در ان کشور افزود: افراط گرایی و گروه های تروریستی تکفیری یکی از مشکلات منطقه و یمن است.

وی گفت:‌ربایش آقای نیکبخت دیپلمات ایرانی در یمن نتیجه برخی از این مشکلات جریان های افراطی است.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: بر اساس آخرین اخبار با توجه به همکاری دولت یمن و با تشکیل کمیته مشترک ایران و یمن برای تعیین سرنوشت نیکبخت، وی در سلامت کامل به سر می برد و بزودی شاهد آزادی دیپلمات کشورمان خواهیم بود.

امیرعبدالهیان با تاکید بر اینکه آنچه در یمن می گذرد موضوعی به کلی داخلی است گفت: ایران از صلح و ثبات و وحدت این کشور مانند گذشته حمایت می کند.

وی افزود: با مقامات رسمی یمن برای توسعه مناسبات دو جانبه از مدتی قبل گفتگوهای رسمی را آغاز کردیم و اکنون هم در مسیر خوبی قرار گرفته است.امیرعبدالهیان درباره گروه های فلسطینی هم گفت:‌حماس به عنوان یک جریان مردمی همواره خود را در کنار و مجموعه محور مقاومت دیده است.

وی ادامه داد: مقاطع مختلف حتی آنچه در سوریه پیش آمد منجر به تضعیف روابط ایران و حماس نشد البته برخی از چهره ها در حماس اظهار نظرهای شخصی کردند اما هرگز نتوانستند خللی در راهبرد اصلی حماس و روابط ما با حماس و حمایت ما از آرمان های مجاهدان در این گروه و سایر گروههای جهادی فلسطینی ایجاد کند.

وی گفت: ایران همواره از وحدت گروههای فلسطینی حمایت کرده است و ان را به نفع ملت فلسطین می داند.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: ابومازن به کرات به ما پیام داده است که از رفتار منافقانه و دو روی آمریکا خسته شده اما 12 سفر جان کری وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی پیامدی برای ارمان های فلسطین نداشته است.

امیرعبدالهیان گفت:‌ به مردم فلسطین به عنوان کل نگاه می کنیم و از هرگونه توافقی که وحدت مردم فلسطین را بیشتر کند حمایت می کنیم.وی افزود: موضوع فلسطین باید در یک طرح واقع بینانه حل و فصل شود و تقویت فلسطین از درون به عنوان امتیاز و موفقیت تلقی می شود.

امیرعبدالهیان در پاسخ به این پرسش که آیا ایران با دولت موقت مصر گفتگوی دیپماتیک دارد گفت: دفاتر حفاظت منافع دو کشور باز و فعال است.

وی گفت: یکی از خطاهای مرسی این بود که همه طرف ها را در حاکمیت سهیم نکرد و با مداخله طرف های خارجی وضعیت جدیدی در مصر ایجاد شد.

امیرعبدالهیان افزود: البته حضور چند صد هزار با چند ده هزار نفر در میدان و برکناری رئیس جمهور قانونی قابل قبول نبود و روش خوبی نیست.معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: امیدواریم مصر زودتر به مسیر انتخاباتی خود با روند منطقی برگردد و مردم مصر انتخاب کنند.

امیرعبدالهیان با ابراز نگرانی از تداوم بازداشت ها و صدور احکام اعدام چند صد نفری و ابلاغ آن به مقامات مصری گفت: ‌تکرار خطای مرسی از سوی حاکمان جدید مصر هم خوب نیست و امیدواریم فضایی فراهم شود تا همه سلایق و طرف های موثر بتوانند حضور فعالی در مصر داشته باشند.

امیرعبدالهیان درباره آفریقای مرکزی هم گفت:‌ آفریقا منابع زیرزمینی ارزشمندی دارد که نیاز نظام سرمایه داری کنونی است.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: رویکرد نظام سلطه در آفریقا به گونه ای است که اجازه نمی دهند واقعیت های جامعه آفریقا به گوش مردم جهان برسد.

امیرعبدالهیان افزود: توصیه ما این است که صداوسیمای ما آفریقا را بهتر به مردم بشناساند.

وی گفت:‌جامعه مسلمانان در آفریقا بزرگ و رو به رشد است اما نظام سلطه چهره زشت و افراطی را از اسلام در آفریقا نشان می دهد و به درگیری های قومی و منزوی کردن مسلمانان در این قاره دامن می زند.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه افزود: ایران با همه ظرفیت های فرهنگی و دیپلماتیک خود در چارچوب کمک به کشورهای آفریقایی و مسلمانان تلاش می کند.
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ