بهترین مرجع لباس
کت وشلوار جدید مجلسی زنانه , کادو روز پدر , تصاویر. زیبا2015 , علایم عاشق شدن دخترا , هیوندا جنسیس 2015 , کد اهنگ پیشوازایرانسل بابک جهانبخش شاد , مدل مانتو جدید , فیلم و عکس , مبل استیل جدید , عکس همسر واقعی الهام حمیدی

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اعلام آمار ظرفیت های خالی در دانشگاهها و دوره های مختلف مقاطع کاردانی و کارشناسی سال 92 گفت: دانشگاه فرهنگیان دارای بیشترین میزان ظرفیت خالی مانده از دانشجو است.

ابوالفضل حسنی در گفتگو با مهر، درباره میزان صندلیهای خالی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی به استثنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: با توجه به ظرفیتهایی که برای پذیرش دانشجو در سال 92 در نظر گرفته شده بود، از کل ظرفیت 425 هزار و 472 نفری دانشگاه پیام نور، 254 هزار و 255 نفر پذیرفته شدند و 51 درصد از این ظرفیت خالی مانده است.

وی درباره دانشگاه تربیت معلم نیز گفت: با توجه به ظرفیت 22 هزار و 279 نفری این دانشگاه، تنها 14 هزار و 918 نفر پذیرفته شده و بیش از 35 درصد ظرفیت این دانشگاه بدون دانشجو ماند.

مدیر کل دفتر گسترش همچنین به میزان صندلیهای خالی در دوره روزانه دانشگاهها اشاره کرد و افزود: در دوره روزانه ظرفیتهای خالی 3.70 درصد و در شبانه 9 درصد با توجه به ظرفیتهای اعلامی، خالی مانده است.

حسنی درباره دانشگاههای غیردولتی، اظهار داشت: با توجه به پذیرش بدون آزمون در دانشگاههای آزاد و پیام نور نزدیک به 51 درصد از صندلیهای غیرانتفاعیها بدون دانشجو است.

دانشگاه فرهنگیان به گفته این مقام مسئول وزارت علوم دارای بیش از 89 درصد صندلی خالی و میزان ظرفیتهای خالی مناطق محروم نیز 1.63 درصد است.

وی درباره دوره های نیمه حضوری و سایر دوره ها، گفت: ظرفیت نیمه حضوریها 15 درصد، ظرفیت مجازیها و بین الملل هم حدود 40 درصد خالی اعلام است.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی، اظهار داشت: از کل ظرفیت 738 هزار 305 نفر که 520 هزار و 115 نفر پذیرفته شدند 40 درصد از ظرفیتها پر نشد.

وی با بیان اینکه معضل صندلیهای خالی هم اکنون در مقاطع کاردانی و کارشناسی است، درباره مقاطع بالاتر، خاطرنشان کرد: در کارشناسی ارشد و دکتری هر چقدر هم دانشجو بپذیریم هنوز به میزان کافی صندلی وجود ندارد به این دلیل که در دکتری که بیش از 230 هزار نفر ثبت نامی داریم در حالی که در نزدیک به 10 هزار نفر پذیرفته شدند و در کارشناسی ارشد بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر ثبت نامی داریم در حالیکه تنها 10 درصد از این تعداد توانستند به دانشگاه راه یابند.

حسنی با تاکید بر امکان ظرفیت سازی بیشتر، با مقایسه به میزان ظرفیتهای خالی در سال تحصیلی گذشته و جاری، اظهار داشت: نسبت به سال گذشته چند درصد کاهش میزان صندلی خالی داشتیم ولی برای سال تحصیلی آینده وضع بهتر نخواهد شد و اگر ظرفیتهای خالی را مدیریت نکنیم مشکلات ادامه خواهد داشت.نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط best2
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ